Birra parandalon sëmundjen e parkinsonit

Birra përmban silic, i cili ruan densitetin e kockave veçanërisht tek femrat. E konsumuar me masë dhe pas një diete të shëndetshme paraqet shumë vlera të mira për organizmin tonë.

Është një hidratues i shkëlqyer sidomos pas stërvitjes dhe kjo provohet edhe nga rezultatet shkencore që përveç hidratimit birra është në gjendje të zëvendësojë kripërat minerale si dhe vitaminat e trupit që janë konsumuar. Gjithashtu është vërtetuar se në bashkëveprim edhe me faktorë të tjerë duke përfshirë edhe mënyrën e jetesës konsumimi i moderuar i birrës parandalon dhe zhvillimin e sëmundjes së Parkinsonit.

Birra rrit gjithashtu kolesterolin e mirë, mbron stomakun nga ulcera, pasi ka vlera antibakteriale, është e pasur me antioksidues natyralë, me vitamina BI2 një vitaminë shumë e rëndësishme për sistemin nervor.
 

Të fundit

Ju rekomandojmë

Mundësi për punë praktike me pagesë për të diplomuarit në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë – FBV

Në kuadër të “Professional Placement Program”, zyrtarisht është hapur thirrja për aplikim e grupit të dytë për ...

Prezantohet ngarkuesi i JCB, “Farm Master 435S”

Kompania “JCB Agriculture” sapo ka lansuar vesionin e ri të ngarkuesit të saj me rrita me performansë të lartë për të ...

Mbështetësit

Partnerët